poniedziałek, 27 marca 2017

Relacja z Chodzieży i awanse do finału Wielkopolski Par Open

 Po bardzo wielu latach Chodzież stała się gospodarzem turnieju brydżowego organizując  w dniu 18.03.2017 kolejny turniej z cyklu GP NZBS o puchar burmistrza Chodzieży. Turniej był jednocześnie eliminacjami brydżystów NZBS do Mistrzostw Wielkopolski Par Open 2017 oraz Mistrzostwami Mieszkańców Chodzieży i szkółki brydżowej CHDK.  Zwycięzcami turnieju, który zgromadził 24 pary zostali Jerzy Gurzęda (Czarnków) i Jarosław Hilbrecht (Piła) z wynikiem  60,70%. Drugie miejsce z takim samy rezultatem zajęli poznaniacy Marcin Woźniak i Sławomir Piechocki. Trzecie miejsce przypadło parze Ryszard Hamling i Sebastian Nowak, która zdobyła tym samym tytuł mistrza Chodzieży. Tytuł mistrza szkółki brydżowej CHDK przypadł parze Paweł Kaczmarowski i Marcin Kaczmarowski. Puchary i nagrody wręczał burmistrz Chodzieży Jacek Gursz. Awans do finału Mistrzostw Wielkopolski, który rozegrany będzie w Poznaniu w dniu 2.04.2017 uzyskali Jerzy Gurzęda i Jarosław Hilbrecht oraz Ryszard Hamling i Sebastian Nowak .
 Przy okazji informujemy, że z turnieju rozegranego w Pile w dniu 23.03.2017 awans do finału Mistrzostw Wielkopolski uzyskali  Andrzej Malenta i Andrzej Małdziński oraz Sławomir Czapliński i Janusz Wygowski zajmując w tym turnieju odpowiednio 1. i 2. miejsce. Piątą parą reprezentującą NZBS w tych rozgrywkach będzie Cezary Kmiecik - zwycięzca GP NZBS 2016 - z Robertem Włodkowskim

          Andrzej Małdziński

1 komentarz:

  1. Z pewnością cieszy powrót brydża do Chodzieży - miasta w którym się wychowałem i pomimo, że pracuję w Poznaniu to spędzam w Chodzieży około 2 miesiące rocznie. Brawa dla organizatorów za pomysł zorganizowania Mistrzostw Chodzieży i Mistrzostw Szkółki (Brawo Marcin, jeszcze dużo się musisz nauczyć ale wszystko przed Tobą :))
    Szkoda tylko, że kolega Nowak nie potrafił się odpowiednio zachować i podał nieprawdziwe informacje do prasy.

    OdpowiedzUsuń