środa, 15 lipca 2015

Turniej brydżowy „Damy Pik”.

Turniej brydżowy „Damy Pik”

W dniu 13.06.2015 w Miejskim Centrum Kultury w Czarnkowie rozegrany został turniej brydżowy zorganizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Brydża „DAMA PIK”. Zawodnicy walczyli o Puchar Burmistrza Czarnkowa w ramach Grand Prix Nadnoteckiego Związku Brydża sportowego (NZBS). Uczestników turnieju przywitał dyrektor Miejskiego Centrum Kultury pan Jan Pertek życząc im udanych zawodów.
Zwycięzcami turnieju, w którym uczestniczyły 23 pary okazali się Jerzy Gurzęda (Czarnków) i Jarosław Hilbrecht (Piła) z wynikiem 62,89%. Na drugim miejscu uplasowali się Piotr Solecki i Robert Włodkowski (Piła) z wynikiem 59,08%. Na trzecim stopniu podium stanęli Sławomir Czapliński i Janusz Wygowski (Piła) osiągając 56,84%.
Na zdjęciu zwycięzcy turnieju – Jarosław Hilbrecht (z lewej) i Jerzy Gurzęda.

Puchary i nagrody dla najlepszych wręczał wiceburmistrz Czarnkowa – pan Grzegorz Kaźmierczak. Puchar dla najlepszej pary mikstowej wywalczyli Jolanta Jacoszek (Złotów) i Marek Bukowski (Rogoźno), puchar dla najlepszej pary o współczynniku klasyfikacyjnym nie wyższym niż 1,0 otrzymali Waldemar Czajkowski i Jerzy Sadowski (obaj Piła), natomiast puchar dla najlepszej pary ze Stowarzyszenia „Dama Pik” przypadł Stefanowi Samólowi (Piła) i Jerzemu Schedlerowi (Czarnków). Najlepsze pary oprócz pucharów otrzymały atrakcyjne nagrody rzeczowe. Wśród par, którym nie udało się tym razem stanąć na podium czy zająć nagrodzonego miejsca rozlosowano nagrody - niespodzianki. Uczestnicy turnieju chwalili organizatorów za stworzenie komfortowych warunków do gry. Dzięki elektronicznemu wprowadzaniu wyników poszczególnych rozdań przez uczestniczących zawodników za pomocą specjalnych „kalkulatorków” na ekranie komputera na bieżąco wyświetlane były miejsca zajmowane przez poszczególne pary, a ostateczne wyniki turnieju znane były natychmiast po jego zakończeniu. Ponadto organizatorzy zapewnili uczestnikom bezpłatną kawę i herbatę, a na półmetku turnieju za symboliczną opłatą można było zjeść ciepły posiłek.
Kolejnym turniejem z cyklu Grand Prix NZBS będzie Turniej „O Puchar Prezesa NZBS”, który zostanie rozegrany w Pile w dniu 20.06.2015 w o g. 11.00 w restauracji „Hades”.
Miło nam poinformować, że w rozegranym w dniu 8.06.2015 kolejnym ogólnopolskim turnieju w ramach Korespondencyjnych Mistrzostw Polski dobrze spisali się brydżyści NZBS. I tak para Andrzej Czepnik i Romuald Bartoszko (Piła) zajęli 2. m, Rafał Junik (Czarnków) i Jolanta Ziętara (Jastrowie) zajęli 38. m, Cezary Kmiecik (Trzcianka) i Robert Pogorzelski (Piła) zajęli 50. M, natomiast Józef Grewling (Rogoźno) i Jerzy Gurzęda (Czarnków) uplasowali się na 57.m. Warto podkreślić, że turniej ten zgromadził aż 729 par.
Przy okazji informujemy, że członkowie oraz sympatycy Stowarzyszenia „Dama Pik” mogą zagrać w brydża w Czarnkowie w każdy poniedziałek o g. 16.00 w Miejskim Centrum Kultury oraz w Trzciance w każdy wtorek o g. 16.00 w Młodzieżowym Domu Kultury lub w gościnnych progach restauracji „Złoty Róg” prowadzonej przez życzliwą brydżystom panią Danutę Czupak.