ZDJĘCIA

 W II Turnieju Teamów w gościnnym MCK w Czarnkowie wzięło udział 17 zespołów (nie dotarli brydżyści z Wałcza, nie informując o tym organizatorów, co uznane zostało za co najmniej niegodne). Frekwencja zatem rewelacyjna. Piotr S. znakomicie przygotował i przeprowadził turniej. Wszystko funkcjonowało bez zarzutu. Sponsorzy, czyli firma Flux Medical Boguniewo i NZBS,  spisali się fantastycznie. Rozgrywka - 9x4 rozdania - przebiegała sprawnie i w przyjaznej atmosferze. Uwagi stałych maruderów przeszły bez echa. Golonka chyba wszystkim smakowała, bo nikt nie narzekał, a jej dostarczenie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem. 

 Najlepszą teamem został MCK (na zdjęciu z wiceprezesem Flux Medical Boguniewo Józkiem Grewlingiem i Prezesem NZBS Adamem Piszczkiem), drugie miejsce  SZALONY KOŃ i trzecie CREDO. Najlepszym teamem amatorskim została EWA (na zdjęciu).

  ---------------------------------------------------------------------------------------------------------Zainaugurowany został cykl Grand Prix NZBS 2020. Pierwszy tegoroczny turniej zorganizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Brydża „Dama Pik” rozegrany został w Trzciance w dniu 25.01.2020. Na starcie stanęły 23 pary. Otwarcia turnieju dokonali Adam Piszczek – Prezes NZBS oraz organizator turnieju Andrzej Małdziński - Wiceprezes Stowarzyszenia „Dama Pik”. Do ostatniego rozdania trwała bardzo zacięta rywalizacja. Zwycięzcą okazał się arcymistrz Maciej Sobieralski występujący na co dzień w ekstraklasie w barwach GRICON STARKI PAB Poznań, który grał w parze z małżonką Romaną Sobieralską . Na drugim miejscu uplasowali się Andrzej Malenta i Stanisław Czarnecki ustępując zwycięzcom zaledwie o 0,16% !! Trzecie miejsce zajęli Jolanta Ziętara i Rafał Junik, którzy zdobyli jednocześnie puchar dla najlepszej pary Stowarzyszenia „Dama Pik”. Puchary dla najlepszej pary trzcianeckiej przypadły Józefowi Malinowskiemu i Jackowi Piechowiakowi. Natomiast puchary dla najlepszej pary amatorskiej wywalczyła sympatyczna trzcianecka para mikstowa Ewa Sumińska i Witold Wintonowicz. Organizatorzy składają wyrazy podziękowania kierowniczce trzcianeckiego MOPS-u pani Ewie Januszkiewicz - Goroszkin za udostępnienie sali do gry.
Na zdjęciu od lewej: Andrzej Małdziński, Romana Sobieralska, Adam Piszczek i Maciej Sobieralski.

  Andrzej Małdziński

_________________________________________________________________________________


W sobotę 14 grudnia miał miejsce finał Grand Prix NZBS w Pile w gościnnych murach MDK. Nie obyło się bez niespodzianek. Faworyt Jarosław Wachnowski zajął ostatecznie czwarte miejsce. Mistrzem, a w zasadzie mistrzynią NZBS 2019 r. została Jolanta Ziętara! Drugie miejsce wywalczył Rafał Junik, a trzecie miejsce dzięki bardzo dobrej rozgrywce finałowej zajął Przemysław Maliszewski. 

 Wszyscy na zdjęciu wraz z prezesem NZBS Adamem Piszczkiem.
______________________________________________________________________
  


W Biurze Wystaw Artystycznych wPile przy ul. Okrzei rozegrany został ostatni w br. eliminacyjny turniej brydża sportowego z cyklu Grand Prix NZBS o Puchar Starosty Pilskiego. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał dyrektor BWA Edmund Wolski. Bezkonkurencyjnymi zwycięzcami turnieju okazali się Jolanta Ziętara i Rafał Junik 63,64%. Na drugim miejscu z wynikiem 58,08 % uplasowali się Marek Juszczak i Grzegorz Samol. Trzecie miejsce przypadło parze Piotr Solecki i Jan Włodkowski. Turniej mógł się odbyć dzięki wsparciu Starostwa Powiatu Pilskiego, dzięki czemu organizatorzy mogli zapewnić uczestnikom turnieju gorące napoje oraz catering.

    Na zdjęciu od lewej: Adam Piszczek – prezes NZBS, Jolanta Ziętara i Rafał Junik.

 oprac. A. Małdziński, zdj. E. Wolski
_______________________________________________________________________________

,


 W Miejskim Centrum Kultury w Czarnkowie rozegrane zostały VI Otwarte Mistrzostwa Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego w Brydżu Sportowym Par. Był to ostatni turniej z cyklu turniejów o Puchar Stowarzyszenia „Dama Pik”. Turniej, któremu patronował Starosta Czarnkowsko – Trzcianecki otworzył członek zarządu powiatu Waldemar Pawłowski. Zwycięzcami okazali się Andrzej Małdziński (Trzcianka) i Wiesław Hilbrecht (Piła) zdobywając puchar Starosty Czarnkowsko - Trzcianeckiego (na zdj. wraz z prezesem "Damy Pik" Rafałem Junikiem, Waldemarem Pawłowskim, prezesem NZBS Adamem Piszczkiem i sędzią turnieju Marcinem Woźniakiem). Na drugim miejscu zameldowali się Robert Włodkowski (Łomnica) i Marcin Woźniak (Poznań). Trzecie miejsce przypadło parze Tomasz Pawłowski – Adam Piszczek (obaj Piła). 
     Na czwartym miejscu uplasowali się Romuald Bartoszko (Piła) i Cezary Kmiecik (Trzcianka) zdobywając jednocześnie puchar dla najlepszej pary Stowarzyszenia „Dama Pik”. Puchar dla najlepszej pary amatorskiej zdobyli Grażyna Balcerzak i Stanisław Gwiazdowski (oboje z Trzcianki). Najlepszą w punktacji długofalowej cyklu „Damy Pik” w kategorii open została Jolanta Ziętara (Jastrowie) wyprzedając Rafała Junika (Czarnków) i Jarosława Wachnowskiego (Gorzów Wlkp.). Warto podkreślić, że w 4 turniejach cyklu zagrało łącznie 86 brydżystów. Najlepszymi zawodnikami Stowarzyszenia „Dama Pik” zostali z taką samą ilością punktów Jerzy Gurzęda z Czarnkowa i Jarosław Hilbrecht z Piły. Kategorię brydżysta „Damy Pik” ze współczynnikiem klasyfikacyjnym WK < 2 wygrał Stanisław Wańkiewicz (Trzcianka), a najlepszym brydżystą amatorem został Tadeusz Kasperek (Trzcianka).

Andrzej Małdziński
______________________________________________________________________________7 września miał miejsce już V Memoriał Leopolda Łazara. Głównym sponsorem turnieju była córka kol. Leopolda, Małgorzata (na zdj. nr 1 wraz z prezesem NZBS Adamem Piszczkiem), która na wstępie opowiedziała historię swego ojca, lekarza i miłośnika sportu, twórcy pilskiego klubu bokserskiego "Sokół". 
W brydżowym pojedynku wzięło udział 20 par. W bardzo gościnnych progach BWA w Pile zwycięzcami zostali Aleksander Heinze i Sebastian Nowak (zdj. nr 2). Drugie miejsce zajęli Waldemar Kożuchowski i Przemysław Maliszewski, a trzecie Romuald Bartoszko i Cezary Kmiecik.

Adam Piszczek
_______________________________________________________________________________

Brydżyści zagrali o Puchar Burmistrza Trzcianki
W niedzielę 25.08.2019 rozegrany został VI otwarty turnieju brydża sportowego o puchar Burmistrza Trzcianki z cyklu GP NZBS i GP „Damy Pik”. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Burmistrz Trzcianki Krzysztof Jaworski, życząc uczestnikom przyjemnego spędzenia czasu oraz udanego występu. Po rozegraniu 34 rozdań zdecydowanymi zwycięzcami okazali się Jolanta Ziętara i Rafał Junik zdobywając puchar Burmistrza Trzcianki w kategorii „open”. Drugie miejsce przypadło parze Paweł Kierszka – Paweł Sosnowski. Na trzecim miejscu uplasowali się Jerzy Gurzęda i Jarosław Hilbrecht, zdobywając jednocześnie puchary dla najlepszej pary Stowarzyszenia Miłośników Brydża “Dama Pik”. Puchary dla najlepszej pary trzcianeckiej odebrali Józef Malinowski i Jacek Piechowiak, a puchary dla najlepszej pary amatorskiej przypadły parze Tadeusz Kasperek – Ryszard Mitura.

Na zdj. nr 1 – Rafał Junik i Jolanta Ziętara w towarzystwie współorganizatora turnieju Andrzeja Małdzińskiego
Na zdj. nr 2 – Jacek Piechowiak i Józef Malinowski

Andrzej Małdziński
________________________________________________________________________________19 maja 2019 r. miał miejsce turniej brydża sportowego z cyklu Grand  Prix NZBS w jakże gościnnym Gminnym Ośrodku w Kaczorach. Oczywiście nie zabrakło smakowitej golonki. Wielkie podziękowania dla wójta Brunona Wolskiego i wspaniałych jego asystentek. W rozgrywkach uczestniczyły 24 pary. Najlepsi byli Marcin Woźniak i Sławomir Piechocki (na zdjęciu nr 1). Najlepszą parą z Kaczor byli Andrzej Długosz i Romuald Bartoszko (zdj. nr 2).

A. Piszczek                                             zdj. I. Skwirowska
_________________________________________________________________________________

11 maja w czarnkowskim domu kultury miał miejsce pierwszy turniej teamów NZBS i "Damy Pik". Pomysłodawcą takiego spotkania brydżowego jest Rafał Junik (prezes "Damy Pik"). Z entuzjazmem podjąłem temat, zapewniając obiad dla wszystkich uczestników z funduszy NZBS. Głównym sponsorem i patronem turnieju został prezes firmy Flux - Medical Boguniewo Tomasz Grewling (puchary i 200,00 zł. do nagród finansowych). 
Turniej był bardzo udany. Zgłosiło się aż 13 teamów! Najlepsi okazali się "Krzyżacy" (zdj. nr 1) w składzie: Kol. Klejny, Stefański, Kowalicki i Hliwa. Drugie drużyna o tajemniczej nazwie "Solek" (Kol. Solecki, Kmiecik Włodkowski senior i junior), trzecie "MCK Czarnków" (Kol. Junik, Janik, Przybysz, Ziętara). Najlepszą drużyną amatorską okazali się "Wilki": Kol. Wilk, Horak, Głowacki i Wiśniewski (zdj. nr 2).
Z Rafałem i sponsorem (zdj. nr 3) będziemy się starać, by turniej w tej formule wszedł na stałe do naszego brydżowego kalendarza. 

oprac. Adam Piszczek                                          zdj. F. Szklennik

________________________________________________________________________________Zwycięzcami zostali Sebastian Nowak (pierwszy z lewej) i Aleksander Heinze (trzeci z lewej). Brawo!16 marca 2019 r. miał miejsce XV już turniej o Puchar Prezesa PSM L-W w Pile z cyklu Grand Prix NZBS. Frekwencja była niezła, grę rozpoczęło 17 par. Skończyło niestety 16, gdyż z jednej z par partner zrezygnował z gry w trakcie trwania turnieju. Decyzją sędziego brydżysta ten został wykluczony na rok z gry w turniejach organizowanych przez NZBS. Poza tym incydentem gra przebiegła w miłej atmosferze i całkiem sporym napięciu. czołówka zmieniała się raz po raz. Wreszcie po pięciu godzinach gry turniej został rozstrzygnięty.

A. Piszczek, zdj. Pani Ewa Nowakowska

_______________________________________________________________________________


Zainaugurowane zostały rozgrywki z cyklu Grand Prix 2019 Nadnoteckiego Związku Brydża Sportowego. Pierwszy w br. turniej zorganizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Brydża „Dama Pik” rozegrany został w Trzciance w dniu 26.01.2019. Na starcie stanęły 23 pary. Po rozegraniu 34 rozdań zwycięzcami okazali się Jarosław Wachnowski i Roman Klejny z Gorzowa Wlkp. ze znakomitym wynikiem 66,72 %. Drugie miejsce zajęli Jolanta Ziętara i Rafał Junik zdobywając jednocześnie puchar dla najlepszej pary Stowarzyszenia „Dama Pik”, a na trzecim miejscu uplasowali się Wiesław Hilbrecht i Andrzej Małdziński. Natomiast puchar dla najlepszej pary amatorskiej odebrali Grzegorz Horak i Adam Wilk z Trzcianki.
Na zdjęciu: Andrzej Malenta – sędzia turnieju oraz zwycięzcy Jarosław Wachnowski i Roman Klejny

Andrzej Małdziński

_________________________________________________________________________________Rozegrany w Pile w dniu 15.12.2018 finał Grand Prix NZBS zgromadził na starcie 10 najlepszych par w klasyfikacji długofalowej całego cyklu. Po rozegraniu 36 rozdań zwycięzcą okazał się Marcin Woźniak z Poznania, powtarzając tym samym ubiegłoroczny sukces. Wyprzedził on minimalnie Jerzego Gurzędę i Jarosława Hilbrechta, którzy zajęli ex aequo drugie miejsce.
Na zdjęciu od lewej: Jarosław Hilbrecht, Marcin Wożniak, Jerzy Gurzęda oraz sędzia turnieju Andrzej Malenta.

  Andrzej Małdziński
________________________________________________________________________________


Starosta Pilski wraz z prezesem NZBS.


Uczestnicy turnieju (drugi od lewej Starosta Pilski)

Od lewej: dyrektor BWA w Pile E. Wolski, P. Solecki i J. Włodkowski (II miejsce), W. Kożuchowski i P. Maliszewski - zwycięzcy; R. Bartoszko i R. Pogorzelski (III miejsce) i prezes NZBS A. Piszczek.

Ostatni w tym sezonie turniej z cyklu Grand Prix NZBS o Puchar Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego został rozegrany 11 listopada w BWA w Pile z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Turniej otworzył Starosta Pilski. Turniej ten był jednocześnie jednym z 30 w Polsce o Podkowę Kasztanki Marszałka, w których brało udział 783 brydżystów.
  Być może wyjątkowość i niepowtarzalność daty spowodowały, że cały turniej przebiegł w nieprawdopodobnie podniosłej atmosferze. Po prostu był spokój i zgoda. Niesamowite. Aż cisną się na usta słowa piątej zwrotki (szkoda, że nie śpiewanej) Mazurka Dąbrowskiego:
                           "Niemiec, Moskal nie osiędzie,
          gdy jąwszy pałasza
                               hasłem wszystkich zgoda będzie
        i Ojczyzna nasza."
________________________________________________________________________________W dniu 7.10.2018 w Miejskim Centrum Kultury w Czarnkowie rozegrane zostały V Otwarte Mistrzostwa Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego w Brydżu Sportowym Par. Turniej, któremu  patronował Starosta Czarnkowsko – Trzcianecki, zaliczany był do cyklu Grand Prix NZBS i Grand Prix  „Damy Pik”. Uroczystego otwarcia turnieju, który zgromadził 23 pary dokonał wicestarosta Powiatu Czarnkowsko – Trzcianeckiego Jacek Klimaszewski. Zwycięzcami turnieju zostali Piotr Solecki  i Robert Pogorzelski zdobywając puchar Starosty Czarnkowsko - Trzcianeckiego. Na drugim miejscu z minimalną stratą zameldowali się Wiesław Hilbrecht i Andrzej Małdziński, zdobywając jednocześnie puchar dla najlepszej pary „Damy Pik”. Trzecie miejsce przypadło parze Andrzej Czepnik – Janusz Wygowski  . Puchar dla najlepszej pary amatorskiej zdobyli Tadeusz Kasperek – Stanisław Sagan.  
Zwycięzcą punktacji długofalowej czterech turniejów cyklu Grand Prix „Damy Pik” w kategorii open został Andrzej Małdziński wyprzedając Wiesława Hilbrechta i Piotra Soleckiego. W kategorii brydżysta „Damy Pik” najlepsza okazała się Jolanta Ziętara, a kategorię brydżysta „Damy Pik” ze współczynnikiem klasyfikacyjnym WK < 2 wygrał Stanisław Gwiazdowski  Najlepszą kobietą okazała się Jolanta Ziętara, a najlepszym brydżystą amatorem został Stanisław Sagan. Wszyscy zwycięzcy punktacji długofalowej otrzymali puchary i nagrody.
Na zdjęciach: Piotr Solecki i Robert Pogorzelski; Andrzej Małdziński i Wiesław Hilbrecht; Tadeusz Kasperek i Stanisław Sagan.

________________________________________________________________________________

 Rozegrany w dniu 22.09.2018 turniej o Puchar Burmistrza Trzcianki zaliczany był do cyklu 4 turniejów Grand Prix organizowanych w 2018 roku przez Stowarzyszenie Miłośników Brydża „Dama Pik” oraz do cyklu Grand Prix NZBS.  Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki. Do rywalizacji stanęły 22 pary. Po rozegraniu 34 rozdań zwycięzcami okazali się Jolanta Ziętara i Rafał Junik, zdobywając puchar Burmistrza Trzcianki w kategorii „open”. Drugie miejsce przypadło parze Jolanta Jacoszek – Przemysław Maliszewski. Na trzecim miejscu uplasowali się Stanisław Janik i Piotr Solecki. Puchary dla najlepszej pary Stowarzyszenia Miłośników Brydża “Dama Pik” odebrali Jan Włodkowski i Robert Włodkowski. Natomiast puchary dla najlepszej pary amatorskiej przypadły Grażynie Balcerzak i Stanisławowi Gwiazdowskiemu  z Trzcianki.
Na zdjęciach zwycięzcy poszczególnych kategorii w towarzystwie współorganizatora turnieju Andrzeja Małdzińskiego:
Jolanta Ziętara – Rafał Junik: kategoria „open”
Robert Włodkowski – Jan Włodkowski: kategoria „Dama Pik”
Grażyna Balcerzak – Stanisław Gwiazdowski: kategoria „Amator”

_________________________________________________________________________________

Za nami IV już Memoriał im. Leopolda Łazara. Zwycięzcami kolejnego turnieju z cyklu Grand Prix NZBS ponownie zostali ojciec i syn-Jan i Robert Włodkowscy (na pierwszym zdjęciu). Bardzo dziękuję Pani Małgosi (zdjęcie drugie wraz z prezesem NZBS), córce L. Łazara, za wsparcie finansowe organizacji tegoż turnieju i przez wspomnienie swego ojca pokazanie brydżystom, że przy grze najważniejsza jest kulturalna i miła atmosfera. 

Adam Piszczek
_________________________________________________________________________________


Sala Miejskiego Centrum Kultury w Czarnkowie była areną turnieju brydżowego par o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Czarnków. Był to turniej rozgrywany w ramach Grand Prix NZBS. Jednocześnie był to drugi z kolei turniej zaliczany do punktacji długofalowej Grand Prix Stowarzyszenia Miłośników Brydża „Dama Pik”. Na starcie stanęło aż 27 par. Po rozegraniu 38 rozdań zwycięzcami okazali się ojciec i syn - Jan i Robert Włodkowscy. Drugie miejsce przypadło parze Wiesław Hilbrecht  i Andrzej Małdziński , która była jednocześnie najlepsza parą reprezentującą Stowarzyszenie „Dama Pik”. Na trzecim miejscu uplasowali się Tadeusz Kowalicki (Międzyrzecz) i Andrzej Żmuda (Szczecin). Puchar dla najlepszej pary o współczynniku klasyfikacyjnym WK < 2 otrzymali Leszek Kłopocki  i Tadeusz Osowski z Czarnkowa. Nagrody dla najlepszych wręczał Przewodniczący Rady Miasta Czarnków pan Andrzej Tadla.   
Na zdjęciu od lewej: Robert Włodkowski, Andrzej Tadla i Jan Włodkowski.

      Andrzej Małdziński

_________________________________________________________________________________
Jerzy Skwirowski i Bruno Wolski, reprezentanci zwycięskiej drużyny GOK Kaczory w sezonie 2017/2018 Ligi Okręgowej NZBS.


Rozegrany 12.05.2017 w Kaczorach turniej o „Puchar Wójta Gminy Kaczory” w ramach Grand Prix Nadnoteckiego Związku Brydża Sportowego zgromadził na starcie 24 pary. Zdecydowanymi zwycięzcami okazali się Jerzy Grzęda i Jarosław Hilbrecht (zdj. powyżej) z wynikiem 64,93%. Pozostałe miejsca na podium zajęli w kolejności Stanisław Janik i Piotr Solecki oraz Rafał Junik i Jolanta Ziętara. Nagroda specjalna dla najlepszej pary gminy Kaczory przypadła parze Brunon Wolski – Jerzy Skwirowski.  Puchary i nagrody wręczał wójt gminy Kaczory Brunon Wolski w asyście prezesa NZBS Adama Piszczka. 

Andrzej Małdziński

Zdjęcia: Izabela Skwirowska
_________________________________________________________________________________Pan Prezes PSM-LW otwiera turniej (zdj. T. Kasior).

Galeria Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko - Własnościowej (PSM-LW) gościła uczestników XIV turnieju brydża sportowego par z cyklu Grand Prix 2018 Nadnoteckiego Związku Brydża Sportowego (NZBS) o Puchar Prezesa PSML-W. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał prezes PSML-W Pan Lucjan Szutkowski.
 Do rywalizacji stanęło 19 par. Po rozegraniu  34 rozdań zwycięzcami okazali się Marcin Woźniak (Poznań) i Robert Włodkowski (Łomnica). Na drugim miejscu uplasowali się Marek Bukowski i Józef Grewling (obaj Rogoźno). Trzecie miejsce przypadło Tomaszowi Solarskiemu i Jerzemu Stypińskiemu (obaj Piła). Puchary i nagrody wręczała najlepszym pani Teresa Kasior – kierownik Działu Animacji Kulturalno Rekreacyjnej PSM-LW wraz z Prezesem NZBS Adamem Piszczkiem.
 Uczestnicy turnieju z uznaniem wyrażali się o komfortowych warunkach do gry oraz miłej atmosferze stworzonych przez PSM-LW. 

Andrzej Małdziński
_______________________________________________________________________________GRAND PRIX NZBS 2018 rozpoczęte
Zainaugurowane zostały rozgrywki z cyklu Grand Prix 2018 Nadnoteckiego Związku Brydża Sportowego. Pierwszy w br. turniej zaliczany również do cyklu GP Stowarzyszenia „Dama Pik” rozegrany został w Trzciance w dniu 18.02.2018. Zgromadził on na starcie aż 27 par.                       Po rozegraniu 36 rozdań zwycięzcami okazali się Bogusław Drozd i Henryk Tyburczy z Choszczna z wynikiem 64,09 %. Drugie miejsce zajęli Adam Peszke (Gniezno) i Witold Szczepaniak (Września), a na trzecim uplasowali się poznaniacy Marcin Woźniak i Maciej Sobieralski. Puchar dla najlepszej pary Stowarzyszenia „Dama Pik” wywalczyli Wiesław Hilbrecht i Andrzej Małdziński. Natomiast puchar dla najlepszej pary niezrzeszonej odebrali Mieczysław Głowacki i Marek Wiśniewski z Trzcianki.

Na zdjęciu zwycięzcy turnieju Henryk Tyburczy i Bogusław Drozd 

________________________________________________________________________________


Rozegrany w dniu 25.11.2017 w Biurze Wystaw Artystycznych przy ul. Okrzei turniej cyklu Grand Prix  NZBS o Puchar Starosty Pilskiego zakończył się zwycięstwem Sławomira Piechockiego i Marcina Woźniaka (obaj Poznań). Na drugim miejscu uplasowali się Sławomir Czapliński i Janusz Wygowski (obaj Piła). Trzecie miejsce przypadło parze mikstowej Jolanta Ziętara (Jastrowie) i Rafał Junik (Czarnków). Puchary i nagrody wręczał Starosta Powiatu Pilskiego Eligiusz Komarowski, który w kuluarowych rozmowach wykazał żywe zainteresowanie problemami brydżowego światka. Organizatorzy i uczestnicy turnieju z uznaniem wyrażali się o komfortowych warunkach do gry. Turniej mógł się odbyć dzięki wsparciu Starostwa Powiatu Pilskiego.
Na zdjęciu od prawej: Marcin Woźniak, Sławomir Piechocki, Eligiusz Komarowski i sędzia Andrzej Malenta.

 Andrzej Małdziński

_________________________________________________________________________________

III Memoriał Leopolda Łazara odbył się na terenie odrestaurowanego dworca kolejowego w Pile. Nagrody w wysokości 500,00 zł. ufundowała Pani Małgorzata Łazar-Kubera (na zdjęciu wraz z mężem), córka nieodżałowanego pilskiego brydżysty Poldka Łazara.
Zwycięzcami zostali Cezary Kmiecik i Robert Pogorzelski.
_________________________________________________________________________________


Zwycięzcami turnieju o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Czarnków  rozegranego w dniu 11.06.2017 zostali Kazimierz Lis i Grzegorz Samol. Drugie miejsce przypadło parze Rafał Junik i Jolanta Ziętara, która wywalczyła jednocześnie puchar dla najlepszej pary Stowarzyszenia „Dama Pik”. Na trzecim miejscu uplasowali się Piotr Solecki i Robert Włodkowski. Puchar dla najlepszej pary Uniwersytetu Trzeciego Wieku przypadł duetowi Elżbieta Szałas i Waldemar Czajkowski.  Warto wspomnieć, że uroczystego otwarcia turnieju dokonał życzliwy brydżystom Dyrektor MCK Jan Pertek, a nagrody dla najlepszych wręczała pani Małgorzata Zajda – przewodnicząca Komisji Społecznej Rady Miasta Czarnków.
Na zdjęciu najlepsza para UTW Elżbieta Szałas i Waldemar Czajkowski w towarzystwie Małgorzaty Zajdy.
_______________________________________________________________________________


Najlepszą kobietą GP WZBS w Pile została Zofia Szczerkowska, która otrzymała nagrody ufundowane przez żonę prezesa NZBS.Zwycięzcy turnieju z cyklu GP WZBS rozgrywanego w Pile 20 maja br. po raz pierwszy w RCK Fabryka Emocji: Piotr Solecki i Robert Pogorzelski wraz z prezesem NZBS. 

________________________________________________________________________

Zdjęcia z turnieju w Kaczorach.
Rozegrany 13.05.2017 w Kaczorach turniej o „Puchar Wójta Gminy Kaczory” w ramach Grand Prix Nadnoteckiego Związku Brydża Sportowego zgromadził na starcie 26 par. Zwycięzcami okazali się Janusz Jędrzejewski i Roman Mączkowski. Pozostałe miejsca na podium zajęli          w kolejności Kazimierz Szułdrzyński i Tomasz Pawłowski oraz Tadeusz Bryła i Adam Piszczek. Nagroda specjalna dla najlepszej pary gminy Kaczory przypadła parze Brunon Wolski – Jerzy Skwirowski.  Puchary i nagrody wręczał wójt gminy Kaczory Brunon Wolski w asyście prezesa NZBS Adama Piszczka.
Na zdjęciu od lewej: Brunon Wolski, Janusz Jędrzejewski, Roman Mączkowski i Adam Piszczek – prezes NZBS.

 Andrzej Małdziński
__________________________________________________________________________Czterech spośród sześciu brydżystów "Jagiellonki" Piła, którzy przez Zarząd NZBS uhonorowani zostali statuetkami za historyczny awans do II Ligi: od lewej Przemysław Maliszewski, Paweł Sosnowski, Ryszard Sawicki i Tadeusz Janczurewicz.Zwycięzcy 5. turnieju z cyklu Grand Prix NZBS z dnia 29.04.2017, tradycyjnie już (po raz trzynasty) przy wsparciu PSM-LW w Pile: Olgierd Rodziewicz-Bielewicz i Sławomir Piechocki wraz z prezesami (w środku) PSM-LW p. Lucjanem Szutkowskim i NZBS Adamem Piszczkiem.
______________________________________________________________________


Sukces brydżystów z NZBS. Do finału Mistrzostw Polski Par Open awansowała para Cezary Kmiecik (pierwszy od prawej) i Robert Włodkowski (pierwszy od lewej). Pozostałe osoby na zdjęciu od lewej: Leszek Rosochowicz, Wojciech Robiński, Cezary Serek, Danuta Kazmucha i prezes WZBS Marian Wierszycki.

________________________________________________________________________Brydżyści podczas rozgrywki turnieju w Chodzieży.Zwycięzcy turnieju w Chodzieży z cyklu GP NZBS 2017 Jerzy Gurzęda i Jarosław Hilbrecht wraz z gospodarzem i burmistrzem Jackiem Gurszą.
__________________________________________________________________________Powyżej Marcin Woźniak i Robert Włodkowski (wraz z prezesem NZBS), zwycięzcy 3.w 2017 r. turnieju z cyklu GP NZBS rozegranego 18 lutego w ośrodku "GEOVITA" k. Piły.
______________________________________________________________________________Zwycięzcy pierwszego turnieju z cyklu Grand Prix NZBS 2017 r. rozegranego 28.01. w Trzciance Marcin Woźniak i Maciej Sobieralski wraz z prezesem Adamem Piszczkiem, i organizatorami Andrzejem Małdzińskim i Stanisławem Wańkiewiczem.
_______________________________________________________________________zdj. Marek Bramorski

Przy stoliku brydżowym 26.11.2016 r.

zdj. Marek Bramorski


Janusz Wygowski i Sławomir Czapliński zwycięzcami turnieju z cyklu Grand Prix NZBS o Puchar Starosty Pilskiego.
_________________________________________________________________________________ Rafał Junik – prezes Stowarzyszenia „Dama Pik” z Piotrem Soleckim i Robertem Włodkowskim,  zwycięzcami III  Otwartych Mistrzostw Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego w Brydżu Sportowym Par 1.10.2016 r.


_____________________________________________________________________________
i przed 


Brydż w gościnnym "Łapigroszu"Zwycięzcy Grand Prix NZBS w Trzciance 17.09.16
_________________________________________________________________________________Zwycięzcy II Memoriału Leopolda Łazara: Jerzy Stypiński i Tomasz Solarski wraz z prezesem NZBS Adamem Piszczkiem
_________________________________________________________________________________Brydżyści skupieni przy stołach w gościnnym Wągrowcu.


Zwycięzcy turnieju o Puchar Burmistrza Wągrowca z cyklu Grand Prix NZBS (24.07.16): Jarosław Hilbrecht i Sławomir Czapliński wraz z z-cą burmistrza Wągrowca i prezesem NZBS.
_________________________________________________________________________________
Bracia Hilbrechtowie, Jarosław i Wiesław, zwycięzcami kolejnego turnieju z cyklu Grand Prix NZBS, rozgrywanego po raz pierwszy na Barce w Pile.

_________________________________________________________________________________


Puchary dla zwycięzców ufundowane przez Pana Krzysztofa Pabicha, właściciela firmy PABICH-Renault Piła.Brydżyści skupieni na obmyślaniu strategii rozgrywki.Znakomici sędziowie turnieju: Piotr Śmieliński i Paweł Szczygieł.


Zwycięska para Grand Prix WZBS w Pile z 21.05.16: Olgierd Rodziewicz-Bielewicz i Sławomir Piechocki wraz z Prezesem NZBS i jego zastępcą.
_________________________________________________________________________________

Grand Prix NZBS w Kaczorach 14 maja 2016 r.
________________________________________________________________________________
Przedstawiam zdjęcia odznaczonych za zasługi w upowszechnianiu i rozwoju brydża sportowego obecnych na raucie z okazji 30-lecia NZBS w Pile.
_________________________________________________________________________________


 Kilka zdjęć z Grand Prix NZBS 2 kwietnia 2016 r. ukazujących nadzwyczajne skupienie i intelektualny wysiłek brydżystów.


 Wspaniałe Panie z PSM-LW, prezes NZBS, zwycięzcy, sędziowie i przyszła brydżystka po XII turnieju zorganizowanym 2 kwietnia 2016 r. przez prezesa PSM-LW w Pile z cyklu Grand Prix i jednocześnie eliminacje Mistrzostw Polski Par w brydżu sportowym.


_________________________________________________________________________________
 Zwycięzcami pierwszego turnieju z cyklu GP NZBS zorganizowanego przez Stowarzyszenie Miłośników Brydża „Dama Pik” rozegranego w Trzciance w dniu 23.01.2016 zostali Andrzej Małdziński i Robert Włodkowski z wynikiem 69,33%, wyprzedzając kolejno Cezarego Kmiecika i Roberta Pogorzelskiego oraz Waldemara Czajkowskiego i Dariusza Szopieraja. Turniej rozgrywany był w ramach akcji „GRAMY Z SERCEM”, w czasie której zbierane są środki finansowe przeznaczone na leczenie małych dzieci. Sponsorami turnieju byli: Restauracja „Złota Kaczka”, Fundacja „GRAMY  Z SERCEM” oraz Spółdzielnia Inwalidów „Przyszłość w Trzciance”.   

                (tekst i zdj.) Andrzej Małdziński

_________________________________________________________________________________


                                      Mistrz Grand Prix NZBS w 2015 roku. Najlepsza trójka w czwartkowych turniejach brydżowych w 2015 roku: Roman Garski, Paweł Sosnowski i Ryszard Sawicki.


                     Piotr Solecki i Robert Włodkowski, zwycięzcy ostatniego w 2015 r. turnieju brydża sportowego z cyklu Grand Prix NZBS.   Powyżej zwycięzcy turnieju o Puchar Burmistrza Trzcianki z 15.11.2015 r.: Józef Malinowski (Trzcianka) i Jerzy Pucek (Świebodzin) z wynikiem 60,95%.
  II  Mistrzostwa Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego w brydżu sportowym.
W dniu 10.10.2015 w Miejskim Centrum Kultury w Czarnkowie rozegrane zostały II Otwarte Mistrzostwa Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego w Brydżu Sportowym Par. Turniej, któremu  patronował Starosta Czarnkowsko – Trzcianecki, odbywał się w ramach Grand Prix Nadnoteckiego Związku Brydża Sportowego. Organizatorem imprezy było prężnie działające Stowarzyszenie Miłośników Brydża „Dama Pik”. Zwycięzcami turnieju zostali  Robert Włodkowski i Piotr Solecki (obaj Piła), powtarzając sukces odniesiony w ubiegłym roku.
Ci, którzy nie odnieśli sukcesu będą mieli okazję do rewanżu w czasie kolejnego turnieju, który będzie zorganizowany przez Stowarzyszenie „Dama Pik” w Trzciance 15 listopada br.


Na zdjęciu od lewej: Jolanta Ziętara – współorganizatorka turnieju, Piotr Solecki i Robert Włodkowski.

Andrzej Małdziński

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza